Velison Wonen tekent nieuwe onderhoudsovereenkomsten: samen werken aan betere service voor huurders

Velison Wonen tekende afgelopen maandag nieuwe overeenkomsten voor het reparatie- en mutatieonderhoud. Mutatieonderhoud is het onderhoud dat nodig is om een woning weer netjes en veilig door te kunnen verhuren aan een volgende huurder. 

Met de lokale aannemers Menger en EtroHuipen zetten we een volgende stap in onze samenwerking. Met deze afspraken willen we vooral één ding verbeteren: de onderlinge afstemming en  communicatie.

De overeenkomsten werden ondertekend door de directies van Velison Wonen, Menger en EtroHuipen,  in het bijzijn van Nick Steneker directeur MSO bij  EtroHuipen en Anneloes Roffel manager Wonen, Jael Tjho coördinator dagelijks en contractonderhoud en Renzo Grimm opzichter van Velison. Een moment waar we samen trots op zijn.

Lokale aannemers

Velison werkte de afgelopen jaren al samen met deze lokale aannemers. Dat blijven we doen. We kennen Menger en EtroHuipen goed. Zij kennen ons woningbezit en onze huurders. Dat helpt ons om sneller te schakelen en beter samen te werken.

Zoals gebruikelijk nemen we onze contracten eens in de zoveel tijd onder de loep. De afgelopen periode hebben we gekeken hoe de samenwerking beter kan. Daarbij hoorden we ook signalen van huurders, de aannemers en collega’s.

Meer aandacht voor communicatie

Uit die evaluatie bleek een duidelijke behoefte: de communicatie tussen Velison en aannemers moet beter en duidelijker. Daar gaan we samen met Menger en EtroHuipen gericht aan werken.

Dat merkt de huurder straks ook. We willen huurders beter informeren over afspraken en werkzaamheden. Denk bijvoorbeeld aan:

  • berichten via sms over geplande afspraken
  • inzicht in de voortgang van een reparatie (vergelijkbaar met track & trace)
  • en uiteindelijk: zelf eenvoudig een afspraak inplannen met de aannemer

We begrijpen dat het belangrijk is om te weten waar je als huurder aan toe bent. Daarom zetten we hier samen grote stappen in.

Slimmere samenwerking

Onze eigen vakmannen blijven het eerste aanspreekpunt voor kleinere reparaties bij huurders thuis. We weten uit metingen dat onze huurders erg tevreden zijn over onze eigen onderhoudsdienst. Voor grotere werkzaamheden werken we met Menger en EtroHuipen als co-makers.

Door de samenwerking slimmer in te richten, zorgen we ervoor dat werkzaamheden goed op elkaar aansluiten en huurders sneller geholpen worden.

Samen elke dag beter

Met deze nieuwe overeenkomsten versterken we de samenwerking met partners die onze organisatie en onze bewoners kennen. Dat geeft vertrouwen voor de toekomst.

We blijven luisteren naar wat beter kan en blijven samen zoeken naar oplossingen die echt werken.
We meten de tevredenheid van huurders via het Kwaliteitscentrum Woningcorporaties Huursector (KWH), waar Velison bij aangesloten is.  Met die feedback blijven we samen verbeteren,  precies waar onze strategie ‘Samen elke dag beter’ voor staat.